Opieka medyczna

Blog

Kultywowanie kontaktów społecznych, regularne uprawianie sportu, ćwiczenia gimnastyczne, a także mentalny trening aktywizacyjny są znakomitym sposobem na utrzymanie sprawności nie tylko fizycznej, ale i umysłowej.

Dlaczego ćwiczenia umysłu seniora są ważne?

Wspomaganie aktywności jest niezbędne na problemy z koncentracją, refleksem czy zdolnością kojarzenia faktów. Wszelkiego rodzaju zainteresowania korzystnie wpływają na poprawę pamięci. Rozmaite badania potwierdzają, że wystarczy kilka minut dziennie, by efektywnie ćwiczyć pamięć. Podczas nauki czegoś nowego w mózgu automatycznie powstają nowe połączenia między neuronami, tworząc struktury, w których magazynowana jest nowa wiedza. Wraz z wiekiem pogarsza się zdolność neuronów do przechowywania oraz przetwarzania informacji. Dlatego tak niezmiernie ważne jest dbanie o kondycję mózgu, a także zapewnienie organizmowi zbilansowanej diety i ruchu.

Jak ćwiczyć umysł u seniora?

Gimnastyka umysłu seniora powinna być tak urozmaicona i wszechstronna, jak to tylko możliwe. Codziennie należy pobudzać do działania wszystkie obszary mózgu. Dobrym rozwiązaniem są także pobyty w prywatnym domu seniora, gdzie oferowana jest zbilansowana dieta, różnorodne ćwiczenia ruchowe, dobre towarzystwo i możliwość spokojnego odpoczynku. Wybierzmy dla swojego seniora pobyt w sanatorium NASZ DOM.  Systematycznie trzeba ćwiczyć koncentrację, koordynację, uważność, kreatywność, pamięć, inteligencję. W ramach codziennej aktywności powinno być wykonywanych kilka różnorodnych ćwiczeń, które pobudzają obie półkule. Nie bez znaczenia są także kontakty społeczne.  Udzielanie się towarzysko jest niezbędne, ponieważ podczas rozmowy na najwyższych obrotach pracują szare komórki. Słuchanie, przetwarzanie informacji, formułowanie odpowiedzi pobudzają jednocześnie kilka obszarów mózgu, dlatego każdy rodzaj wymiany towarzyskiej jest doskonałą gimnastyką umysłu. Dobrym miejscem dla osób samotnych są wyjazdy do sanatorium.

Zainteresowany?

A może masz jakieś pytania?

Napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej

jak to możliwe.

Prosimy o podanie Imienia i Nazwiska
Prosimy o podanie adresu e-mail.
Prosimy o podanie numeru telefonu.
Prosimy o podanie treści wiadomości
Prosimy o zaznaczenie zgody